Chcete ze svého smartphonu vytěžit maximum? Jak správně nabíjet zařízení, aby nedocházelo k rychlé degradaci baterie? Pozor, mezi laickou veřejností kolují různé rady, která vám však spíše uškodí, než pomohou. V následujících řádcích vám představíme nejčastější mýty, které se dotýkají nabíjení.
Mýtus č. 1: Nabíjení telefonu přes noc není dobrý nápad
Pokud máte strach nechat smartphone na nabíječce po celou noc, tak věřte, že nemusíte, protože moderní telefony jsou natolik chytré, aby poznaly, kdy je baterie plně nabitá, a automaticky přestaly nabíjet. Nedochází tedy k žádnému přebíjení.
Mýtus č. 2: Vždy nabíjejte baterii až do konce a nechte ji zcela vybít
Takové pravidlo platilo v minulosti, takže v současnosti patří mezi mýty o nabíjení. Lithium-iontové baterie, které jsou v moderních zařízeních, nepotřebují být zcela nabité či vybité pro zachování životnosti. Ve skutečnosti bateriím nabíjení od nuly ke sto procentům škodí. Telefon tedy připojte na nabíječku vždy, když to zrovna potřebujete.
Mýtus č. 3: Nepoužívejte telefon během nabíjení
Klidně si lehněte do postele, připojte smartphone k nabíječce a surfujte po internetu. Problémy mohou nastat jen v případě, kdy používáte nekvalitní nabíječku.
Mýtus č. 4: Všechny nabíječky jsou stejné
Jestliže si myslíte, že každá nabíječka funguje stejně, pak jste na omylu. Nekvalitní nabíječka od neověřených výrobců dokáže nadělat více škody než užitku, a dokonce představuje i bezpečnostní riziko.
Mýtus č. 5: Neustálé zapnutí telefonu není problém
Je váš telefon stále zapnutý? I elektronické zařízení potřebuje občas pauzu. Pravidelným restartováním nejenže prodloužíte životnost baterie, ale i zvýšíte celkový výkon přístroje. Nemusíte to dělat každý den, ale občasné vypnutí či restart dělají divy.
Každý uživatel by chtěl baterii, která vydrží věčně. Jestliže si chcete přečíst další mýty o nabíjení, nebo se dozvědět, jak je na tom voděodolnost telefonu IP68, přečtěte si magazín Wired.