Home Pro Zdraví Trápí vás citlivý žaludek? Může na tom mít svůj podíl i čistá voda, kterou pijete.

Trápí vás citlivý žaludek? Může na tom mít svůj podíl i čistá voda, kterou pijete.

Autor czeko

Problémy s žaludkem se staly prakticky civilizační chorobou. Čas od času trápí každého z nás a co teprve když patříte mezi ty nešťastlivce, kteří s ním mají problémy na denní bázi. Žaludek citlivě reaguje na kvalitu jídla, stres i na to, co pijeme. Mnoho lidí trpí pálením žáhy, nadýmáním nebo chronickými zažívacími potížemi a často ani netuší, že na vině může být i voda.

Potřebný chlór, který škodí

Voda, která nám teče z kohoutku, je v drtivé většině České republiky pitná. Přesto se její složení může místy lišit. A to natolik, že to pro jedince s citlivým žaludkem představuje každodenní zátěž. Voda se totiž dezinfikuje chlorem, který sice spolehlivě likviduje bakterie, ale může zároveň dráždit sliznice trávicího traktu. Když jste na něj citliví, můžete po napití chlorované vody pociťovat nepříjemný tlak v břiše, pálení v jícnu nebo dokonce žaludeční křeče. Filtrace vody. na bázi aktivního uhlí dokáže zbylý chlór účinně odstranit a těmto obtížím předejít.

Těžké kovy a jejich vliv na trávení

Co si budeme říkat, vodovodní potrubí je ve velkém množství dost zastaralé. A proto může do vody uvolňovat zdraví škodlivé látky, včetně olova, mědi nebo rtuti. Když jste zdraví a nemáte žádné obtíže, tak se přítomnost těchto kovů nemusí projevit okamžitě. U citlivějších jedinců však taková voda vyvolává nevolnost, nadýmání i chronické podráždění žaludku.

Tvrdost vody má taky vliv

Tvrdá voda nepoškozuje pouze spotřebiče, ale má vliv i na zdraví. Obsahuje totiž velké množství vápníku a hořčíku, který způsobuje zažívací potíže. Tvrdá voda navíc podporuje nadměrnou tvorbu žaludečních kyselin, a to zhoršuje reflux a dráždí citlivý žaludek. V takovém případě filtrace vody nejen odstraňuje nečistoty, ale také vodu změkčuje.

Skryté hrozby v podobě pesticidů a mikroplastů

S těmito látkami si nedovedou poradit ani běžné čističky vody. Přestože se jich ve vodě nachází jen stopové množství, při dlouhodobé konzumaci můžou negativně působit na naši střevní mikroflóru. Z toho vznikají problémy s nadýmáním i poruchy trávení.

A tak, jestliže se snažíte zbavit nepříjemných žaludečních obtíží, nebo zkrátka udělat něco pro své zdraví, začněte se změnou toho, co pijete.

You may also like

Zanechat komentář

Provozovatelem  webu je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA

U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659

DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:

2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP

Kontaktovat nás můžete na mailu:
Redakce: info@press-media.cz

© Publikace PR článků Press-Media.cz | All rights reserved